close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Urząd Miasta i Gminy w Trzcielu
Ul. Poznańska 22, 66-320 Trzciel
  
     szukaj
strona główna | moja sprawa| redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
Informacje:
Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja obsługi

 

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej. BIP został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

 

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną Biuletynu posiadającą adres URL -   www.bip.trzciel.pl  według menu podmiotowo-przedmiotowego albo poprzez podmiotowe strony Biuletynu.

Po wybraniu adresu otwiera się strona główna  zawierająca podstawowe informacje na temat podmiotu, który jest właścicielem biuletynu tj: nazwę, adres, numery telefonów, adres e-mail oraz numery NIP i REGON.


Główna strona biuletynu składa się z:

- nagłówka (logo biuletynu) znajdującego się na górze strony, gdzie umieszczony jest link do strony głównej BIP,

- poziomego paska z menu  przedmiotowo-podmiotowym

- menu przedmiotowo-podmiotowe, znajdującego się z lewej strony

- oraz z głównego okna danych, zawierającego (w przypadku strony głównej) tabelkę  z najważniejszymi danymi danego podmiotu (nazwa, adres, kontakt).

 

Elementy tj. nagłówek, pasek z nazwą, menu przedmiotowo-podmiotowe są stałymi elementami strony. Poprzez odpowiednie wywołania linków z menu przedmiotowo-podmiotowego zmiany będą następować w prawej części strony tj. w oknie danych.

W części górnej serwisu znajduje się Wyszukiwarka - przeszukująca zasoby biuletynu po słowie kluczowym wpisanym w polu formularza wyszukiwarki . Jeśli dane słowo zostanie znalezione w tekstach (tytułach) publikowanych poprzez dany podmiot zostanie wyświetlona lista znalezionych informacji z dopiskiem w jakiej kategorii znajduje się dany dokument, jego nazwą. Aby przejść do danego dokumentu należy kliknąć w jego nazwę lub w słowo "zobacz".

Ponadto znajdują się tam elementy: Strona główna, Moja Sprawa, Redakcja BIP,  Rejestr Zmian,  Statystyka, , Pomoc i. Można  tutaj uzyskać informacje o ilości odwiedzin danego biuletynu, oraz o ilości wywołań każdej kategorii w biuletynie jak również o zmianach dokonanych na stronach biuletynu. Dane te są ułożone chronologicznie od najnowszych do najstarszych. Dodatkowo znajdują się tu informacje o osobach odpowiedzialnych za publikacje biuletynu oraz porady dotyczące korzystaniu z serwisu.

 


Menu przedmiotowo-podmiotowe składa się z następujących działów:

Urząd Miasta, Organy, Prawo lokalne, Uchwały, Ogłoszenia, Budżet, Informacje praktyczne, Informacje, Przetargi Aktualne, Wzory dokumentów.

Niektóre nazwy działów takie jak: Urząd Miasta, Organy, Prawo lokalne, Uchwały, Budżet, Informacje praktyczne, Informacje, Przetargi – po kliknięciu „ otworzą się”, co oznacza że po ich wyborze pokażą się podstrony. Zawartość każdej ze stron można wydrukować, klikając przycisk drukuj znajdujący się  na dole każdej strony.

 
informacje udostępnił:Marcin Cichowski
data udostępnienia: 2007-03-14 08:32:37
ostatnia modyfikacja: Marcin Cichowski 2007-03-14 08:38:25 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 121650